Nemocní muži se dají rozdělit na tři skupiny. První skupina, bolínci, jdou se vším k lékaři, všechny své zdravotní problémy značně zveličují, touží být litovaní a co je hlavní, opečováváni jako králové. To je potom neštěstí, když takový typ muže onemocní takovou zákeřnou a vážnou nemocí, jako je kašel a rýma. To potom ihned letí k lékaři a odcházejí zklamaní od toho felčara, co jim na jejich vážnou nemoc odmítl napsat antibiotika a doporučil Paralen a vypotit se. To potom přechází celé to neštěstí na jeho partnerku, kdy se nechává obstarávat, vařit si čajíčky a jídla, na která má zrovna chuť.
Druhou skupinu tvoří takzvaně muži rozumní. Ti na rýmu a kašel neumírají, rozumně si na pár dní zalezou pod peřinu, vypotí se a je vyřešeno. Až po té, když tato metoda nezabere, navštíví lékaře, ale neběhají k němu s prkotinami. I když berou antibiotika, čaj si uvařit zvládnou, dokonce si zvládnou i přepnout program v televizi a další jinak banální úkony zvládají také.
Skupinou třetí jsou těžcí ,,to je v poho“. Tento druh muže rýmu a kaše nepovažuje za nemoc, až vysoké horečky ho na pár hodin dokážou na pár hodin dostat pod peřinu. Nemoci, ať jde o cokoli, zásadně přechází, protože nejsou přeci žádné baby, aby je položila angína na lopatky pod peřinu. Vážnější problémy pak řeší často svépomocí. Hlubokou řeznou ránu vyřeší špinavý montážní hadr, kterým ránu ovážou a pracují dál. Zlomenou nohu ignorují ještě několik hodin, než dodělají to, co právě dělají. Takového muže je obvykle problém dostat k lékaři, protože se lékaře bojí, jako čert kříže a také tak se mu vyhýbají.
A jaký typ muže máte doma Vy? V několika málo případech, ovšem opravdu několika málo, se může stát, že muži mají přístup zdravého rozumu nejen k životu, ale také k otázce svého zdraví. To je čtvrtá skupina, která je velmi vzácná.