Víte o tom, že bublinková fólie vlastně vznikla jako druh tapety, která měla být pokládána na stěny bytových interiérů? Mělo jít o netradiční řešení, které ve své době posiloval i vývoj využití plastických hmot, psala se totiž šedesátá léta dvacátého století a lidé tehdy toužili po markantní změně, zejména po výrobcích z plastu, které zastoupí užitný nábytek, keramiku, porcelán, hračky, sportovní potřeby a další výrobky.
Výroba tapet z bublinkové fólie 2pack však byla spíše propadákem, žádný úspěch na trhu se nekonal, ale zánik této technologie to nepřineslo. Ba právě naopak, někdo si totiž všiml, že je to perfektní řešení pro logistické operace. Do fólie se začaly balit různé předměty, které byly dokonale chráněné před poškozením v průběhu transportu na dlouhé vzdálenosti, a v podstatě se tento status zachoval dodnes. Bublinková fólie je dosud nepřekonaný balicí a výplňový materiál.
To ale není vše, kde se fólie se vzduchovými bublinkami uplatní. Máte možnost ji využít při malování bytu.
Znáte zakrývací plastové fólie, jimiž se chrání předměty před potřísněním malířskou barvou? Bývají to obvykle velmi tenoučké plachty, které se již při nepatrném silovém kontaktu protrhnou, a můžete je vyhodit. Tím, že jsou extrémně tenké, se také rády díky statické elektřině „přilepí“ na oblečení, na ruce, na vlasy, a je to spíš pomůcka na obtíž, než na pomoc.
Zkuste to raději s bublinkovou fólií. Ta je poměrně silná a pevná, dobře drží svůj tvar, zakryje i různé nerovné povrchy a jen tak ji neprotrhnete. Můžete na ní i šlápnout a nic se nestane, hodí se například i na pokládku na podlahu, pokud odstraňujete starou malbu, a je problém odebrat z podlahy koberce.
Bublinková fólie je navíc velice levná a nepředstavuje pro rodinný rozpočet žádný problém. Můžete ji mít doma navinutou v roli a vydrží vám i několik desítek let, aniž by ztratila na svých původních vlastnostech.