Mnohým z nás je už dávno známo to, že ceny zlata nejsou jednou a provždy pevně dané. Že se pohybují podle situace na trzích a někdy jsou tak vyšší a výhodnější pro ty, kdo prodávají, a jindy naopak poklesnou a jsou ideální pro nakupující.
A pokud lze v této záležitosti nějak charakterizovat dnešní dobu, pak tato vysloveně nahrává těm, kdo se rozhodli prodávat. Protože je ve světě sháňka po tomto kovu, a tudíž jeho cena vystoupala, a navíc v kombinaci s oslabenou českou korunou dosáhla značné výše.
Ten, kdo se dnes rozhodne své investiční slitky či zlaté mince prodat, si může být jist tím, že na tom rozhodně nebude škodný. Za tento artikl lze nyní dostat znatelně více peněz než jindy a proto ten, kdo prodá, nebude litovat.
Má-li tak někdo podobné zlato (výhradně to investiční, nikoliv jen nějaké zlomkové zlato, surový kov, šperky nebo dejme tomu mince s ryzostí nižší než 900 tisícin), měl by právě v současnosti zamířit do Obecního domu v Praze, kde probíhá výkup zlata za podmínek, jež už tady dlouho nebyly. Ať už bylo takové investiční zlato pořízeno zde nebo klidně i u jiného prodejce nebo v bance, je jisté, že o něj zde bude projeven náležitý zájem a že tomu, kdo ho prodá, bude odměnou částka, za niž se prodej skutečně vyplatí.
Stačí tu tento artikl předat, nechat ho zkontrolovat a fixovat a poté si nechat vyplatit částku zveřejňovanou v den co den aktualizovaném ceníku. A na prodeji zlata značek Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS a podobně, případně některých ze zlatých mincí, se tu určitě neprodělá. Stejně jako si tu určitě přijde na své i ten, kdo může nabídnout i jiné drahé kovy, jako jsou platina, stříbro či palladium.
Dnešní doba prostě přeje prodeji. A kdo tuto možnost promešká, bude určitě litovat.